Przejdź do treści
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021

Roman Marczyński Big Band był najlepszy i zdobył wszystkie trofea podczas prestiżowego festiwalu orkiestr

Informacje, 08 czerwca 2021 09:33


W dniach 5-6 czerwca 2021 odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica. Roman Marczyński Big Band wziął udział w Konkursie Estradowym w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA i otrzymał ZŁOTY DYPLOM !!! Zdobył I miejsce i Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała.

Jest to najważniejsze trofeum w Konkursie Estradowym. Dodajmy, że zespół działający przy Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta OSP w Roczynach zdobył maksymalną liczbę punktów 100/100 i został ich występ oceniony najwyżej, jako perfekcyjny. Natomiast w drugim Konkursie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego Roman Marczyński Big Band zdobył również ZŁOTY DYPLOM !!! Wygrał ten Konkurs otrzymując I miejsce, zdobywając 100 pkt/100 i Puchar Starosty Bielskiego!

Niesamowite osiągnięcie dwukrotnie 1 miejsce, dwukrotnie 2 Złote Dyplomy, dwukrotnie występy zostały ocenione na max 100 pkt przez Komisje składającą się z Profesorów Akademii i zdobył dwa trofea w postaci Pucharów Prezydenta Miasta Bielsko-Biała i Starosty Bielskiego podczas prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr!
GRATULACJE !!!
Poniżej utwory wykonane przez Roman Marczyński Big Band:

Jury Konkursu:
– prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – puzonista basowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie prowadzi klasę puzonu, jest nauczycielem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej;

– dr hab. Jan Borowski – profesor Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, dyrygent Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej;

– dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor;

– Wiesława Kobiela – sekretarz Jury.

Oceniano: intonację, interpretację, dobór repertuaru, stopień trudności utworów, walory brzmieniowe, kreatywność i ogólny wyraz artystyczny.

Roman Marczyński Big Band
Zespół składa się z profesjonalnych muzyków ze śląska i z małopolski. Z zespołem występuje wokalista Rafał Żur. W zespole występują także wychowankowie Orkiestry Dętej OSP w Roczynach.
Bandleaderem jest Roman Marczyński, który jest nauczycielem gry na trąbce w Szkole Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej. Współpracuje m.in. z eM Band Jaworzno, Big Band Małopolski, jak również z Teatrem Witkacego w Zakopanem, a także z zespołem Czerwie. Uczestniczył w Koncercie pod kierunkiem Adama Sztaby podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, a także w I edycji Wodecki Twist Festival pod batutą Krzysztofa Herdzina.

Źródło: Festiwal Złota Trąbka Bielsko-Biała

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
miejsce na twoją reklame
Reklama
Skip to content