Oboje realizują Ogólnopolską Kampanię Profilaktyczną MISA – Mentalne i Sportowe Aktywności. Spotkanie to połączenie warsztatów, prelekcji i pogadanki, w którym aktywnie bierze udział młodzież. Całość zakończyła się siatkarskim treningiem. Celem przedsięwzięcia jest wzmacnianie odporności psychicznej młodych osób, ale też motywowanie do realizacji własnych planów. To także zachęcanie do zdrowego życia poprzez aktywności sportowe. – Znamy potrzeby młodych ludzi wiemy, co sobą prezentują, ale też czego sobą nie reprezentują – powiedział nam w przerwie zajęć Marcin Prus. – Mamy świadomość, że u części z nich nie idzie to w dobrą stronę. Naszym celem jest zwiększanie dobrostanu u młodzieży. Liczymy, że po spotkaniach w poszczególnych województwach liczba wierzących w siebie, zdeterminowanych do osiągnięcia sukcesu we własnym życiu zwiększy się. Że ta nasza społeczność będzie coraz większa. A jak dodała dr Marta Kowalska, obecnie mamy do czynienia wśród młodych z tak zwaną triadą kryzysu psychicznego (poczucie samotności, niska samoocena i wrażenie braku sprawczości). Trzeba to pokonać i w ramach Kampanii wiadomo, jak podejść do tematu.
To nie był przypadek, że roczyński Zespół Szkół Samorządowych był jedną z kilku pierwszych placówek w Polsce, do której MISA dotarła. Dyrektor ZSS Andrzej Kojder zna się doskonale z Marcinem Prusem…
JD Fot. Jacek Dyrlaga












