Przejdź do treści

Rock żyje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie

Informacje, 12 lipca 2023 13:20

Ostatnio w studiu Radia Andrychów odbył się wywiad z pewnym muzykiem, który bardzo nas zainspirował do przygotowania postów o muzyce i artystach. Już teraz gorąco zachęcamy do odsłuchania rozmowy (TUTAJ>>). Zapraszamy do lektury w celu zapoznania się z muzyką rockową. Oto nasze 3 propozycje. I pamiętajcie rock'n'roll nigdy nie umarł!

Encyklopedia nie musi być nudna! A szczególnie, jeżeli chodzi o encyklopedię muzyczną. Bo skąd wziąć rzetelne informacje jak nie z dobrego źródła – książki! Piękne ilustracje, wszystko dokładnie wytłumaczone i wyjaśnione. Historie największych gwiazd ich albumów i utworów. To nic innego jak Rock żywa historia: ilustrowana encyklopedia: albumy, artyści, kultowe utwory aut. Machael Heatley. P.S. Podobno ciężko ją zdobyć!

Dla fanów polskiej sceny muzycznej również się coś znajdzie. Mowa tutaj o Rock 'n’ roll: 1959-1973: encyklopedia polskiej muzyki rockowej Jana Kaweckiego. Ten stary klasyk zachwyci niejednego ,,wyjadacza”. Znajdziecie w nim biografie znanych artystów, ich utwory, płyty winylowe, nagrania radiowe, kasety, pocztówki dźwiękowe a na końcu KALENDARIUM. Więcej nie zdradzamy, zapewniamy jednak, że warta jest wypożyczenia.

Kto nie zna The Rolling Stones, ręka do góry! Dobra, dobra, wiemy, że łatwiej byłoby powiedzieć ,,- Kto zna The Rolling Stones, ręka w górę”. Ale dla tych, co jakimś cudem nie kojarzą tego kultowego rockowego zespołu, śpieszymy z pomocą. Polskiego autora (Daniel Wyszogrodzki) Satysfakcja: historia The Rolling Stones, przekaże wszystkie informacje. Ta potężna biografia odpowie na każde pytanie, nawet na to dlaczego akurat toczące się kamienie? To pozycja dla każdego fana dobrego starego rocka, Wielkiej Brytanii i samego zespołu. To jak, znacie go? Czy rezerwować Wam książkę (chociaż to możecie zrobić sami klikając w link andrychow-mbp.sowa.pl)?

a_p Fot. Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content