Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Jedna grupa od sezonu 2022/2023. AKTUALIZACJA Tomasz Moskała trenerem Beskidu Andrychów

Sport, 07 lipca 2021 17:40

Małopolski Związek Piłki Nożnej poinformował o podjęciu uchwały dotyczącej zmiany systemu rozgrywek wojewódzkich: od sezonu 2022/2023 z dwóch grup IV ligi utworzona zostanie jedna, a szczebel niżej powstaną dwie grupy V ligi. Dla Beskidu Andrychów oznacza to, że nadchodzący sezon będzie nadzwyczaj trudny.

Keeza IV liga podzielona jest dotychczas na grupę zachodnią i wschodnią. Zmiana tego systemu na jedną grupę obejmującą całe województwo ma uprościć kwestię awansów do III ligi (obecnie rozgrywany jest baraż pomiędzy mistrzami obu grup), a także podnieść poziom sportowy, bo w nowej jednogrupowej IV lidze zagrają tylko najlepsze ekipy ze wschodu i zachodu.

Oznacza to, że nadchodzący sezon 2021/2022 będzie wyjątkowy, bo zajęta pozycja zdeterminuje, do której ligi trafi dany zespół. Najlepsza część stawki zakwalifikuje się do nowej, jednogrupowej IV ligi (nieoficjalnie mówi się, że może to być nawet tylko po siedem zespołów z grupy, ale szczegółowe zasady awansów i spadków nie zostały jeszcze opublikowane).

Zespoły, które nie wywalczą przepustki do nowej IV ligi będą miały szansę zagrać w nowej V lidze, czyli na dodatkowym szczeblu, który powstanie pomiędzy IV ligą a klasami okręgowymi (te mają pozostać w niezmienionej formie, a więc na naszym terenie „okręgówka” nadal łączyć będzie podokręgi wadowicki, oświęcimski i chrzanowski). V liga zostanie podzielona podobnie jak obecna IV liga – na wschodnią i zachodnią.

MZPN ma ciekawe plany związane z nową strukturą rozgrywek. Prócz wspomnianych korzyści z podniesienia poziomu sportowego i uproszczenia zasad awansu do III ligi, rozgrywki zyskają także medialnie. – Planowane są m.in. relacje telewizyjne z najciekawszych meczów i dedykowany tej lidze magazyn TV na kanale YouTube. Skorzysta na tym małopolski futbol, kibice, a także same kluby – czytamy na mzpnkrakow.pl.

Tymczasem w Beskidzie Andrychów zachodzą spore zmiany. Klub ma nowego trenera. Został nim Tomasz Moskała. Zastąpił on Macieja Mrowca, który prowadził zespół seniorów przez ostatnie dwa lata.

Tomasz Moskała jest wychowankiem Beskidu, a w andrychowskim klubie grał od 2012 roku. Był jednym z najbardziej doświadczonych graczy na tym szczeblu – ma na koncie 222 spotkania w Ekstraklasie w barwach m.in. Cracovii.

Sezon 2021/2022 wystartuje już w pierwszej połowie sierpnia.

gs, fot. Grzegorz Sroka

Podziel się
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Skip to content