Przejdź do treści
Reklama
baner-reklamowy-Leroy-Merlin-oferty-pracy
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

„RETROSPEKTYWA” wystawa grafiki, rysunku, malarstwa w MDK

Kultura, 06 lipca 2020 13:29

Od lipca do września (w godz. 9.00 – 15.00) w holu Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie prezentowana jest wystawa Magdy Glanowskiej. W rysunkach cechuje ją prosta lub łukowata, krzyżująca się kreska i charakterystyczny kształt ludzkiej postaci sprowadzony do syntetycznych „kokonów”, jak również pewna monochromatyczność i oszczędność w kolorystyce.

Magda Glanowska – andrychowianka, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz magister Wychowania Plastycznego (Uniwersytet Śląski). „Bazgraniem” na wszystkim (!) zajmowała się od dziecka (rodzice byli uzdolnieni artystycznie), stąd decyzja o wyborze szkoły średniej oraz studiów na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym śląskiej uczelni. Na trzecim roku wybrała specjalizację z grafiki warsztatowej (artystycznej), dyplom obroniła w pracowni prof. Eugeniusza Delekty serią „La Feminite” („Kobiecość”) w technice akwaforty. Jako grafik specjalizuje się w… ikonopisarstwie (!) oraz tworzy specyficzne prace rysunkowo-malarskie w technice własnej (farba akrylowa, suche pastele, bejca, tusz).

„Retrospektywa” – wystawa w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie – prezentuje prace pochodzące z dłuższego okresu jej twórczości, kilka pochodzi z 2020 roku. Jest tam Frasobliwy Chrystus i Jego „impresja” dotycząca m. in. AD 2020 oraz czasów współczesnych.

Magda jest aktualnie instruktorem w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie (placówka Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie), gdzie prowadzi m. in. zajęcia z zakresu rysunku i malarstwa dla młodzieży oraz warsztaty rękodzieła artystycznego dla starszej młodzieży oraz dorosłych („Dekoratornia”). Poza pracą zawodową zajmuje się prowadzeniem warsztatów rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz twórczością własną.

Wystawy:
1992 | BWA w Bielsku-Białej, „Sztuka Młodych”
2014 – 2015 | „Madonny” – wystawa ikon oraz rysunków w placówkach CKiW w Andrychowie (WDK w Targanicach, WDK w Zagórniku, Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie) oraz w kryptach kościoła św. Macieja w Andrychowie

Wstęp wolny. Zapraszamy!
Ważna informacja! W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do MDK w Andrychowie pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust (chustka, szalik, maseczka, przyłbica) oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Źródło: CKiW w Andrychowie

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
wydarzenia kulturalne baner
Reklama
Reklama
Reklama
gabinet dietetyczny-baner
Skip to content