Przejdź do treści

Remiza na Dzień Strażaka jak nowa

Informacje, 21 maja 2023 10:19

W Targanicach Dolnych odbyły się w dobotę, 20 maja gminne uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Ochotnicy z tutejszego OSP oficjlanie otwarli też przebudowaną i zmodernizowaną remizę.

W uroczystości wzięli udział strażacy z całej gminy oraz liczni goście: posłowie, radni wojewódzcy i gminni, wicestarosta oraz Burmistrz Andrychowa wraz z zastępcą i urzędnikami, którzy nadzorowali przebudowę strażnicy.

Burmistrz Tomasz Żak podziękował nie tylko strażakom z Targanic Dolnych, ale wszystkim ochotnikom z całej gminy, za ich pracę, trud i poświęcenie w służbie dla lokalnej społeczności. Druhom z Targanic życzył, aby ich odnowiona i przebudowana remiza złużyła jak najlepiej.

Kilkudziesięciu strażaków otrzymało tego dnia odznaczenia oraz wyróżnienia za swoją dobrą służbę. Prezes OSP Targanice Dolne Szymon Oboza podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przebudowy remizy. Przy okazji przypomniał historię straży w tym sołectwie, a sięga ona 1905 r.

Prace przy przebudowie i modernizacji strażnicy kosztowały ponad 1,5 mln zł. Za te pieniądze wykonano: nowy garaż i salę szkoleniową, a także zmodernizowane zostały  pomieszczenia socjalne oraz kuchnia wraz z zapleczem. n

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content