Przejdź do treści

Redakcja została Ekspertem Tabliczki Mnożenia!

Kultura, 16 listopada 2023 12:08

Dziś (16 listopada) Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie odwiedziła delegacja uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika Andrychów. Przeprowadziła ona egzamin... z tabliczki mnożenia.

Akcja zaplanowana została z okazji XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który obchodzimy 17 listopada. Uczniowie egzaminowali naszą Redakcję – oczywiście z wiedzy matematycznej. Na szczęście każdy pracownik zdał test pomyślnie i otrzymał certyfikat wraz z tytułem EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Pomysłodawcą i Organizatorem wydarzenia są Karty Grabowskiego.

A teraz krótko o tym na czym polega akcja.

Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”. Potem jest już 17 listopada, czyli sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Nauczyciel może przeprowadzić akcję w klasie, szkole i w mieście. Dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia akcji w klasie i szkole są darmowe i można je pobrać na stronie internetowej po założeniu konta. [źródło: wmtday.org]

Redakcja

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content