Dyżury odbywać się będą w każdą sobotę sierpnia w godzinach 10:00–12:00 zgodnie z harmonogramem:
- 1 sierpnia – Stacja Ratunkowa Żar
- 8 sierpnia – Stacja Ratunkowa Hala Miziowa
- 15 sierpnia – Stacja Ratunkowa Klimczok
- 22 sierpnia – Stacja Ratunkowa Markowe Szczawiny
- 29 sierpnia – Stacja Ratunkowa Leskowiec
Podczas spotkań ratownicy będą odpowiadać na pytania dotyczące przygotowania do górskich wycieczek, planowania tras, wyposażenia oraz zasad bezpiecznego poruszania się po szlakach. Uczestnicy będą mogli również poznać specyfikę służby ratowniczej w Beskidach, prowadzonej nieprzerwanie od 1952 roku.
Dyżury są także skierowane do osób zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Grupy Beskidzkiej GOPR. Ratownicy opowiedzą o wymaganiach, procesie szkolenia i codziennej pracy, pokazując, jak wygląda służba „od kuchni”.
Organizatorzy zwracają uwagę, że spotkania zaplanowano celowo na dwie godziny – od 10:00 do 12:00 – aby ratownicy mogli poświęcić odwiedzającym swój czas. Jednocześnie przypominają, że ich podstawowym obowiązkiem jest niesienie pomocy osobom poszkodowanym. W przypadku wyjazdu do akcji ratunkowej stacja może zostać chwilowo zamknięta.
Dyżury Otwarte to wyjątkowa okazja, by zajrzeć do stacji ratunkowej, poznać ludzi, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo turystów w Beskidach, oraz zdobyć praktyczną wiedzę, która może okazać się bezcenna podczas górskich wędrówek.
Serdecznie zapraszamy.
ap, Źródło: GOPR Beskidy






