Przejdź do treści
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021

Ratownicy GOPR w akcji

Informacje, 23 lipca 2021 12:33

Sezon wakacyjny sprzyja górskim wędrówkom. Na szlaki wyruszają całe rodziny z dziećmi. Wczoraj aż 4 wezwania dotyczyły nastolatków i dzieci. Szczegóły poniżej.

Pomocy ratowników na szlaku potrzebowali:

16-letni rowerzysta, który w stromym terenie na stokach Skrzycznego w wyniku upadku doznał bolesnych urazów m.in. złamania kości udowej, podejrzenia złamania kończyny górnej i wielu głębokich ran ciętych. Miał sporo szczęścia, bo świadkami wypadku byli przypadkowi turyści, którzy natychmiast wezwali pomoc i byli w stanie dokładnie wskazać miejsce zdarzenia. Ratownicy udzielili poszkodowanemu pomocy i zabezpieczyli urazy, a następnie przekazali go zadysponowanej załodze śmigłowca Lotnicze Pogotowie Ratunkowe #Ratownik4.

14-letnia uczestniczka obozu sportowego z atakiem duszności na Kolistym Groniu (rejon Mędralowej), której pomocy udzielali dyżurni z Markowych Szczawin. Po przeprowadzonym badaniu, wywiadzie z opiekunem i telefonicznej rozmowie z rodzicami, ratownicy przetransportowali poszkodowaną do Zawoi, gdzie została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

10-latka na Czantorii oraz 16-latka na Rysiance – w obu przypadkach turystki doznały urazu stawu skokowego. Ratownicy z CSR Szczyrk i Hali Miziowej udzielili im niezbędnej pomocy i ewakuowali z gór.

Źródło: GOPR Beskidy

Podziel się
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
Skip to content