Przejdź do treści

Ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR w gotowości

Informacje, 27 lipca 2023 11:06

Zbliżamy się do półmetku wakacji. W trakcie ostatnich 2 tygodni pogoda zachęcała do wycieczek i aktywności w Beskidach. Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR obserwowali spory ruch turystyczny, zarówno rowerowy, jak i pieszy, co potwierdzają statystyki wypadków za okres 10-23 lipca.

W tym czasie otrzymaliśmy 46 zgłoszeń o wypadkach. Wśród nich 25 dotyczyło turystów pieszych, 15 rowerzystów, pozostałe zakwalifikowano jako inne, np. poszukiwania i sprowadzenia. Wiele interwencji było spowodowane wpływem wysokiej temperatury podczas niedawnych upałów – podsumowują ratownicy.

Łącznie ratownicy przeprowadzili 3 wyprawy, 39 akcji, 2 interwencje na stacjach ratunkowych oraz jedną teleinterwencję z CSR Szczyrk, gdzie przy użyciu lokalizacji z aplikacji Ratunek udało się w godzinach wieczornych sprowadzić turystkę do miejsca, gdzie rozpoczynała swoją wycieczkę. Niestety doszło do jednego wypadku śmiertelnego. W poniedziałek 17 lipca w rej. Mładej Hory wypadkowi uległ pracownik leśny, którego życia pomimo wysiłku wielu służb, nie udało się uratować.

Numery alarmowe w górach, które warto zapamiętać lub zapisać w pamięci telefonu: 985 / 601-100-300

warto również pobrać aplikację Ratunek.

Źródło: GOPR Beskidy

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content