Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Raper z Andrychowa z nową płytą

Kultura, 07 maja 2015 09:43

Znany andrychowskiej publiczności raper El Grego (właśc. Grzegorz Jurka) wydał nową płytę, „Emocje”. To jego drugi solowy album.

Podziel się

Tytuł projektu dobrze oddaje to, co znajduje się na płycie. – „Emocje” opowiadają o tym, co towarzyszy nam każdego dnia, co siedzi głęboko w nas, a czasami „wypływa na zewnątrz” – mów El Grego. Album promuje teledysk „To nieprawda”, w którym wystąpili m.in. młodzi aktorzy z Teatru Ruchu Forma. 
Przy projekcie Grzegorz współpracował ze znanym Djem, „Klasykiem”. Okładkę ilustruje grafika katowickiego artysty Murtibinga, a za realizację nagrań odpowiadało andrychowskie Studio Salut. 
Album powstawał przeszło półtora roku. Zawiera jedenaście utworów, a producentem  przedsięwzięcia był Cubson Beatz z Rzyk. Patronat medialny nad projektem objęli rap-klip.pl, Raposfera i „Gramy Rap”. Płytę można zamówić poprzez stronę elgrego.pl i facebookowy funpage artysty.

 

El Grego – andrychowski raper, DJ soundsystemowy oraz hypeman. Członek zespołów: Leggo Beas’, Prohibit oraz Max Korner Crew. W latach 2011 – 2013, był hypeman’em rapera Vixena (RPS Enterteyment). Na scenie aktywny od 2007r. W swojej dyskografii ma 2 albumy. Jeden z zespołem Leggo Beas’ – “Theatrum Mundi”(2009r.). oraz solową EP – “Człowiek Szum” (2012r.). Udzielił się na legalnym albumie Vixena – "Kontinuum", wydanym wytwórnią RPS Enterteyment (2012r.), w numerze "Urodziłem się by żyć". El Grego w swym dorobku, ma ponad 70 koncertów, w tym występy na festiwalu “Hip-Hop Kemp” w czeskim Hradec Kralove czy podczas drugiej edycji poznańskiego festiwalu “Terrorym Fever2”. Współpracował z takimi artystami, jak: Vixen, TMK aka Piekielny, Nalef, Cubson, DJ Nambear, DJ Klasyk oraz Zigi i Max z zespołu Druga Strona Lustra. Od lutego do grudnia 2013r. prowadził autorską audycję “El Andro” w Twoim Radiu Andrychów – promującą lokalne zespoły muzyczne oraz kulturę hip-hop. Jest koordynatorem, wraz z reggową wokalistkę Netką, projektu “Reaktywacja Muzyki Miasta” – inicjatywy propagującej muzykę młodych twórców w Andrychowie, oraz zajmującej się organizacją koncertów znanych zespołów muzycznych, z gatunku rap i reggae.
Aktualnie pracuję nad swoim drugim albumem, którego premiera jest przewidziana na początek 2014 r. Za warstwę muzyczną płyty w całości będzie odpowiadał Cubson Beatz.

Podziel się
Reklama
miejsce na twoją reklame
Reklama
miejsce na twoją reklame
Reklama
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Skip to content