Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Rajd pijanego kierowcy zakończył się dachowaniem na krajówce

Informacje, 25 marca 2020 10:10

O ogromnym szczęściu mogą mówić uczestnicy ruchu drogowego, którzy dziś rano jechali trasą Kęty – Andrychów (DK 52). Tą właśnie trasą poruszał się również pijany kierowca, który w miejscowości Bulowice stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Drogowy przestępca miał w organizmie 2,5 promila alkoholu i już wkrótce poniesie surowe konsekwencje swojego pijackiego rajdu.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 6.00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej. Na miejsce zdarzenia ruszyły zaalarmowane przez kierowców i mieszkańców Bulowic, służby ratunkowe. W trakcie czynności na miejscu policjanci ustalili, że 46-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego stracił panowanie nad fiatem punto po czym dachował. W wyniku zdarzenia kierowca doznał jedynie potłuczeń. Podczas badania stanu trzeźwości szybko okazało się, co było przyczyną utraty panowania nad pojazdem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (2,5 promila alkoholu) grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i trzeźwość za kierownicą.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content