Przejdź do treści

Rada Powiatu: Sesja z darowizną dla Gminy Andrychów

Informacje, 05 grudnia 2022 10:03

Nie tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca, a w pierwszy tj. 8 grudnia odbędzie się sesja Rady Powiatu w Wadowicach. Jeden z ważnych punktów dotyczy Andrychowa.

Okazuje się, że należące niegdyś do powiatu, a obecnie do gminy ulice Daszyńskiego, Aleja Wietrznego, Legionów, Grunwaldzka i Głowackiego nadal są w części położone na działkach powiatowych. Radni powiatowi będą zatem głosować nad dokonaniem darowizny w postaci tych terenów na rzecz Gminy Andrychów. Jak dowiedzieliśmy się od kierownik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Andrychowie Barbary Krzyżak, za przekazaniem działek opowiedział się już Zarząd Powiatu w Wadowicach. Niemniej jednak ostateczną uchwałę musi podjąć Rada Powiatu. Jeśli tak się stanie, to wspomniane ulice staną się w pełni „andrychowskie” od 1 stycznia 2023 r.

Podczas najbliższej sesji przewidziano m.in. wysłuchanie informacji przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie na temat zadań realizowanych na terenie naszego powiatu. Będzie też uchwalony „Program Ochrony Środowiska dla Powiatu Wadowickiego na lata 2023 – 2030”. Ważna uchwała będzie też dotyczyć wysokości opłat za usuwanie pojazdu z drogi i przechowywanie na parkingu strzeżonym.

Pełny program sesji, która rozpocznie się o godz. 10.00, zamieszczamy poniżej.

jd

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content