Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Rada Powiatu apeluje do ministra zdrowia

Informacje, 16 października 2020 08:52

Radni powiatowi jednogłośnie przyjęli na wczorajszej sesji uchwałę – oświadczenie do ministra zdrowia oraz Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Sprawa dotyczy pielęgniarek pracujących w domach pomocy społecznej.

DPS-y nie są placówkami służby zdrowia, ale zatrudniony tam biały personel de facto pracuje tak, jak w zakładach długoterminowej opieki zdrowotnej. W związku z tym Rada Powiatu w Wadowicach uchwaliła apel do ministra zdrowia, aby zmienił stosowne rozporządzenia i inne akty prawne, dostosowując je do stanu rzeczywistego.

– Obecnie w domach pomocy społecznej przebywają mieszkańcy z coraz bardziej ograniczoną sprawnością, osoby leżące z wieloma schorzeniami zdrowotnymi, wielochorobowością w zakresie zdrowia somatycznego, psychicznego lub z niepełnosprawnością intelektualną – czytamy w uchwale. Ten stan wymaga od pielęgniarek zatrudnionych w tych jednostkach nie tylko pielęgnacji, ale realizowania świadczeń zdrowotnych w zakresie zapobiegania i profilaktyki powikłań.

jd

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content