Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Punkt wymazowy: Coraz większe zainteresowanie

Informacje, 18 listopada 2020 09:17

Przypominamy, że od 13 listopada działa w Andrychowie punkt wymazów w kierunku koronawirusa. Usytuowany jest na parkingu przed odkrytym basenem pod Pańską Górą. Jaka jest frekwencja? Odpowiedź poniżej.

Piątek, 13 listopada był takim ciężkim dniem rozruchowym – mówi Krzysztof Bocian jeden z szefów punktu. – Było tylko parę osób, parę zgłoszeń. W sobotę i niedzielę nastąpiła znaczna poprawa. W poniedziałek (16 listopada) przyjeżdżało już bardzo dużo ludzi… Jak zauważa nasz rozmówca zainteresowanie jest coraz większe. Przyjeżdżają nie tylko miejscowi z Andrychowa, Sułkowic czy Roczyn, ale nawet wykonano wymazy osobom z Rabki. Są też pierwsi zainteresowani usługą komercyjną, odpłatną. Jak informuje Krzysztof Bocian, chodzi o osoby wyjeżdżające za granicę, które pilnie potrzebują wyniku, i to w języku obcym. Jest to realizowane bez problemu. Po stosownym zgłoszeniu i zaznaczeniu w dokumentach w Andrychowie, laboratorium w Katowicach sporządza wtedy wynik po niemiecku lub angielsku.

Andrychowski punkt wymazowy działa od poniedziałku do soboty w godz. 11 – 20, a w niedziele 11 – 15. Wymazy są darmowe na podstawie skierowań od lekarzy, natomiast można skorzystać również z oferty komercyjnej (400 zł brutto).

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content