Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Puchar Polski: Halniak wyeliminował Beskid, Huragan oddał mecz

Sport, 25 sierpnia 2021 19:03

Za nami kolejne mecze IV rundy Pucharu Polski na szczeblu wadowickiego podokręgu. Halniak Targanice wygrał z Beskidem Andrychów 4:3, a Huragan Inwałd walkowerem oddał mecz z Orłem Ryczów.

Starcie w Targanicach obfitowało w bramki, bo Halniak postawił trudne warunki złożonej głównie z młodzieży drużynie Beskidu. W wyjściowym składzie andrychowian w Targanicach był tylko jeden piłkarz, który wybiegł w wyjściowym składzie w Krakowie w niedzielę, gdy Beskid pokonał drugi zespół Garbarni.

Szalona strzelanina rozpoczęła się po pół godziny gry. Najpierw Halniak wyszedł na prowadzenie, chwilę później po golu samobójczym zrobił się remis 1:1, by za kilka minut znów Halniak wygrywał, a następnie po raz kolejny remisował (znów po trafieniu samobójczym). Przed przerwą targaniczanie zdążyli strzelić jeszcze trzeciego gola. Tak więc w przeciągu kilkunastu minut kibice obejrzeli aż pięć bramek!

W drugiej połowie tyle emocji już nie było. Najpierw Halniak podwyższył na 4:2, a później andrychowianie ustalili wynik na 4:3. Tym samym w półfinale lokalnego Pucharu Polski melduje się Halniak Targanice, a Beskid Andrychów odpada z rozgrywek.

W drugim środowym meczu Huragan Inwałd miał zmierzyć się z Orłem Ryczów, ale drużyna z Inwałdu oddała mecz walkowerem.

W półfinale meldują się więc póki co: Skawa Wadowice, która już jakiś czas temu pokonała Sokoła Przytkowice, Halniak Targanice oraz Orzeł Ryczów. W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Babia Góra Sucha Beskidzka zmierzy się z Tempem Białka 8 września.