Przejdź do treści

Ptaszki zwiastujące wiosnę

Kultura, 19 marca 2021 08:23

W Galerii Sztuk"i" działającej przy Urzędzie Miasta w Andrychowie trwa montaż nowej wystawy prezentującej drewniane ptaki – najnowszy projekt Zbyszka Burego albo Alexa Johansona – artysty z Roczyn.

wystawa-drewniane-ptaszki-Johanson

Zbigniew Bury, urodzony w 1966 roku w Wadowicach. Przez rok uczył się w Prywatnej Szkole Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. W 1996 roku wraz z artystą Piotrem Jarguszem, założył grupę artystyczną „Studio TU”. W 1997 roku bierze udział w targach artystycznych „Kunst Findet Kunst”, gdzie prezentuje prace poświęcone problemowi wolności w krajach postkomunistycznych. W 2002 roku, w Isny (Niemcy) jego projekt pod nazwą „Red Line Art – European Art.- Project 2002” zdobywa największe uznanie i zostaje zrealizowany. Wystawia w kraju i za granicą.
Zbigniew Bury jest artystą działającym interdyscyplinarnie, uprawiającym malarstwo, ceramikę, rzeźbę. Od 2008 roku tworzy jednocześnie karykaturalne prace pod pseudonimem Alex Johanson. W 2009 roku artysta został odznaczony Srebrnym Medalem Towarzystwa „Labor Omnia Vincit”, który jest wyrazem najwyższego uznania dla dotychczasowej działalności zawodowej, artystycznej oraz społeczno-kulturalnej a w 2013 roku otrzymał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego.
Na przełomie 2020/2021 r. rozpoczął nowy projekt – drewniane ptaszki.

Działania Zbyszka albo Alexa można obserwować również w sieci: www.annaartgaleria.pl | alexjohanson.blogspot.com

Zapraszamy do galerii od 20 marca do 30 kwietnia 2021 r.

Wstęp wolny. Zapraszamy!
Ważna informacja! W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do naszych placówek pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust (chustka, szalik, maseczka, przyłbica) oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Galeria Sztuk”i”
Wydział Turystyki, Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego,
Rynek 27, 34-120 Andrychów
Godziny otwarcia: 7:30 – 15:30
Telefon: 33 842 99 35

p Fot. Anna Płonka

Podziel się
Skip to content