Przejdź do treści
Reklama
Reklama

“Psychiatryk” nadal modernizowany

Informacje, 23 lutego 2021 12:00

Andrychowski szpital popularnie nazywany „Psychiatrykiem” otrzyma 3,5 miliona złotych na dokończenie olbrzymiej inwestycji modernizacyjnej placówkę. Taką sumę zarezerwowano w tegorocznym budżecie województwa małopolskiego.

Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora WSP Piotra Kopijasza, główne prace remontowe wykonano już w ubiegłym roku. Wydano na to około 17 milionów złotych. Powstał nowoczesny system teleinformatyczny oparty na światłowodach. W zakresie prac budowlanych z myślą o osobach niepełnosprawnych zainstalowano trzy windy, przebudowano schody, zmodernizowano sieci wodno – kanalizacyjne i gazowe, instalacje elektryczne oraz wentylacje. Przeprowadzono także termomodernizacje obiektu. Widać to już z zewnątrz. Pozbyto się przestarzałych kotłów, zastępując je gazowymi. Całkiem nowa jest stolarka okienna.

W tym roku, jak podkreśla dyrektor, przewidziano dokończenie robót. Obecnie trwają prace przy elewacjach wewnętrznych. – Po zakończeniu tych robót, chcemy jeszcze zakupić odpowiednie wyposażenie, np. łóżka czy meble – dodaje dyrektor. Odnotujmy przy okazji, iż zmniejsza się liczba chorych na COVID-19 w „Psychiatryku”. Jeszcze w ubiegłym tygodniu było ich 34, a teraz pozostało 16.

jd Fot. Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Skip to content