Przejdź do treści

Psy w szeregach policji

Informacje, 28 sierpnia 2023 19:17

Służby policyjne wykorzystują psy od wielu stuleci, ze względu na ich umiejętność współpracy z człowiekiem oraz zdolności zarówno fizyczne, jak i węchowe. Rodzaj wykonywanych działań i ich funkcja zależy od służby, do jakiej są kwalifikowane.

W Małopolskiej Policji służy 79 psów, w tym  15 psów do wyszukiwania narkotyków, 44 patrolowo-tropiących, 1 patrolowy, 1 tropiący, 16  do wyszukiwania materiałów wybuchowych i 2 do wyszukiwania zwłok ludzkich. 
By psi partnerzy mogli rozpocząć przygodę w służbach muszą najpierw spędzić pół roku w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach, gdzie przechodzą specjalistyczne szkolenie. Pod okiem profesjonalnych instruktorów, podczas wielu zajęć teoretycznych i ćwiczeń praktycznych mundurowi przewodnicy wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi szkolą się doskonaląc umiejętności czworonogów z zakresu z posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, tropienia śladów, pościgów i obrony, ale także uczą się współpracy i zaufania, aby stworzyć zgrany duet. 
Wszystkim psiakom podczas pełnionej codziennej służby życzymy sukcesów, a po jej zakończeniu smaczków i czułości. Przewodnikom psów służbowych, aby długo mogli cieszyć się wiernością i przyjaźnią swoich pupilów.

Źródło: KPP w Suchej-Beskidzkiej

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content