Przejdź do treści

Pseudokibice zatrzymani w Kętach. Wśród nich mieszkańcy gminy Andrychów

Informacje, 24 października 2016 10:36

Oświęcimscy policjanci licznymi zatrzymaniami zakończyli bójkę pseudokibiców, do której doszło minionej soboty na terenie Kęt. Do oświęcimskiej komendy trafiło łącznie 31 mężczyzn, którym za udział w przestępstwie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Wśród nich byli andrychowianie i targaniczanie.

Podziel się

W sobotę, oświęcimscy policjanci, przy wsparciu funkcjonariuszy z Krakowa oraz Wadowic, przygotowywali się do zabezpieczenia meczu piłki nożnej, który miał się odbyć na terenie Oświęcimia. Tuż po południu, otrzymali jednak zgłoszenie, dotyczące bójki kilkudziesięciu osób, w rejonie ulicy Głowackiego w Kętach. Na miejsce natychmiast wysłano kilka patroli. We wskazanym miejscu, policjanci odnaleźli kominiarkę oraz świeże ślady krwi, które potwierdzały, że do zdarzenia doszło kilkanaście minut wcześniej.

W związku z tym, policjanci wszczęli intensywne poszukiwania osób biorących udział w starciu. Kilkugodzinne działania, podjęte na terenie różnych miejscowości powiatu oświęcimskiego, pozwoliły na zatrzymanie 31 mężczyzn, w wieku od  19 – 29 lat,  mieszkańców m. in. Oświęcimia, Kęt, Poręby Wielkiej, Andrychowa, Targanic oraz czterech obywateli Niemiec. Większość zatrzymanych posiadała obrażenia w postaci ogólnych potłuczeń lub też ślady krwi na ubraniach. W  pojazdach zatrzymanych zabezpieczono kominiarki oraz ochraniacze na szczęki itp. akcesoria.

Aktualnie policjanci, pod nadzorem oświęcimskiej Prokuratury, prowadzą dalsze czynności, zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności tego zdarzenia oraz personaliów pozostałych osób biorących udział w bójce.

źródło: KPP Oświęcim

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content