Przejdź do treści

Przyjechali przodownicy turystyki kolarskiej…

Informacje, 04 czerwca 2023 12:56

W Rzykach na placu obok domu strażaka oficjalnie zainaugurowano 63. Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK. Uczestniczy w nim 425 osób z całego kraju oraz osoby towarzyszące.

Impreza potrwa do piątku 9 czerwca. Zebranych powitał burmistrz Tomasz Żak, który też krótko opowiedział o gminie Andrychów i niektórych jej atrakcjach. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra „Andropol”. Na miejscu działa punkt napraw rowerów. Jak powiedział nam prezes Klubu Turystyki Kolarskiej ANDROWER Wiesław Ogórek, biorący udział w zlocie już mieli okazję udać się na Leskowiec i Groń Jana Pawła II. Zobaczą też szmat naszej gminy oraz m.in. Kalwarię Zebrzydowską, Kozy i Kęty.

Na dwa dni zostało otwarte dla miłośników dwóch kółek andrychowskie Muzeum Historyczno – Etnograficzne. Oprowadzała po nim i podejmowała poczęstunkiem właścicielka placówki – Iwona Szlagor. Impreza jest doskonałą okazją do promowania naszej gminy i szerzej regionu. Zloty odbywają się co roku w innym zakątku Polski. Poprzedni, ubiegłoroczny został zorganizowany w Kołobrzegu. To nie tylko jazdy na rowerach, ale również szkolenia, a nawet egzaminy. Natomiast dzięki sponsorom nie zabrakło nagród.

Tegoroczny zlot zorganizowały Oddział PTTK w Jaworznie oraz wspomniany KTK ANDROWER. Spory wkład ma także koło PTTK „Chałupa”, którego kierownictwo i członkowie zaangażowali się w imprezę jako wolontariusze.

jd Fot.Jacek Dyrlaga

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content