Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Przygotowania do XX kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków

Informacje, 16 października 2020 10:00

Inicjatywa Towarzystwa Miłośników Andrychowa po raz dwudziesty pomoże odrestaurować nagrobki na andrychowskim Cmentarzu Komunalnym. Kwesta organizowana jest nieprzerwanie od 2001 roku. Nie będzie ona jednak tak ogromnych rozmiarów jak dotychczas – plany krzyżuje sytuacja z koronawirusem.

Kwesta odbędzie się 1 listopada w formie stacjonarnej jak dotychczas, ale w minimalnej wersji. Nie będzie tylu puszek, nie wszystkie bramy będą obstawione, członkowie Towarzystwa wyposażeni będą w środki do dezynfekcji.

– Jubileuszowa kwesta przenosi się również do sieci. Uruchomiliśmy internetową zbiórkę na zrzutka.pl – informuje Ewelina Prus-Bizoń. – Osoby, które nie będą czuły się bezpiecznie na cmentarzu, będą mogły wesprzeć naszą zbiórkę przez internet.

Do tego momentu zebrano 201.197 złotych i 29 groszy. Udało się odrestaurować 13 nagrobków i rozpocząć pracę nad remontem kaplicy Hörunterów i Chlebowskich. Od 2001 roku, udział w kweście wzięło ponad 1200 wolontariuszy.

We wtorek 20 października w porannej audycji Radia Andrychów Ewelina Prus-Bizoń opowie o jubileuszowej kweście w Andrychowie.

W redakcji Nowin Andrychowskich dostępny jest również „Spacerownik po Cmentarzu Komunalnym w Andrychowie” wskazujący miejsca spoczynku znamienitych osobistości miasta.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kweście.

kć, Fot. TMA

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content