Przejdź do treści

Przygotowania do Biesiady Wadowickiej!

Informacje, 21 marca 2022 10:32

17 marca w biurze LGD „Wadoviana” odbyło się spotkanie z przedstawicielami KGW i KGiGW z terenu LGD „Wadoviana” w sprawie organizacji „Biesiady Wadowickiej”.

Jak co roku wydarzenie to odbędzie się 18 maja, w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Biesiada zostanie zorganizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wadoviana”, lecz w tym dniu będzie można również wziąć udział w wydarzeniu przygotowanym przez Gminę Wadowice, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Bazylikę Ofiarowania NMP w Wadowicach.

W tym dniu został przygotowany plan Biesiady, w którym między innymi znajdują się: Msza Święta o godzinie 12:00 w Bazylice, otwarcie i poświęcenie wystawy im. Edmunda Wojtyły w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, występy muzyczne, oraz poczęstunek dla gości przygotowany przez KGW oraz KGiGW. Potrawy jakie zaplanowano to polska kuchnia tradycyjna oraz aby sprawić przyjemność uchodźcom uciekającym z domów i przybywających do Polski – tradycyjna kuchnia ukraińska. Podczas „Biesiady Wadowickiej” odbędą się również warsztaty zaplatania warkoczyków zakończone konkursem na najładniejszy warkocz. Udział w biesiadzie wezmą panie i panowie z KGW, KGiGW, SGW Andrychów, uczniowie szkoły gastronomicznej oraz kucharz z kuchnia polowa.

Źródło: LGD „Wadoviana”

Podziel się
Skip to content