Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Przesadzili z prędkością: jeden kierowca stracił prawo jazdy, drugi nie miał ich wcale

Informacje, 21 maja 2020 15:15

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali  40 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który wsiadł za kierownicę samochodu, pomimo obowiązującego go zakazu kierowania oraz cofniętych uprawnień do kierowania. Drogowy przestępca wpadł w ręce mundurowych, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość.

Do zdarzenia doszło 20 maja 2020 gdy policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt. Tuż po  godzinie 14.00 zmierzyli prędkość samochodu marki Renault jadącego ulicą Kościuszki. Miernik prędkości wskazał 78km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Podczas czynności okazało się, że kierujący samochodem 40 latek popełnił nie tylko wykroczenie drogowe lecz dopuścił się także przestępstwa. Z policyjnej bazy danych wynikało, że posiada on orzeczony przez żywiecki sąd zakaz kierowania do 2020 roku oraz cofnięte uprawnienia do kierowania ze względów zdrowotnych.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Do drugiego zdarzenia doszło 20 maja 2020 policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt. Około godziny 19.00 znajdowali się na ulicy Mickiewicza, gdzie zmierzyli prędkość samochodu marki VW. Okazało się, że jego kierowca pędził z prędkością 107km/h przy ograniczeniu prędkości do 50km/h.  Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierującemu sygnał do zjechania na pobocze  i zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział  41- letni mieszkaniec gminy Kęty.

Za przekroczenie prędkości na kierującego został nałożony mandat i punkty karne, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu nieco wolniej, ale znacznie bezpieczniej i zachowując prawo jazdy.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content