Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Przemęczenie bardzo groźne za kierownicą

Informacje, 15 września 2020 12:57

14 września 2020 służby ratunkowe interweniowały w sprawie kolizji drogowej do której doszło w Bielanach. Okazało się, przyczyną poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym uszkodzone zostały cztery pojazdy, było przemęczenie kierowcy.

Jak ustalili policjanci z Komisariatu Policji w Kętach 19 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze tuż po godzinie 07.00 kierując samochodem marki Ford na ulicy Mostowej zjechał na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego zderzył się z samochodem marki Renault, którym kierował 62 – letni mieszkaniec gminy Kęty. W wyniku uderzenia ford przemieścił się na poprzedni pas gdzie uderzył w niego samochód marki Mitsubishi, którym kierowała 47 – letnia mieszkanka gminy Oświęcim, a w który z kolei uderzył samochód marki Ford kierowany przez 40 – letniego mieszkańca gminy Kęty.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała w związku z tym sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi. Policjanci ustalili, że 19 – letni kierowca zasnął w trakcie jazdy, co było bezpośrednią przyczyną utraty panowania nad pojazdem.

Policjanci przypominają, aby uniknąć stania się sprawcą zdarzenia drogowego, należy przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować uwagę i koncentrację za kierownicą.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Skip to content