Przejdź do treści

Przed nami Święto Plonów, czyli GMINNE DOŻYNKI 2022! Zapraszamy do Zagórnika

Informacje, 31 sierpnia 2022 11:08

Święto Plonów to radość i odpoczynek po ciężkiej pracy, to najważniejsze w roku święto rolników, które jest uwieńczeniem ich trudu. W tym roku w gminie Andrychów dziękować za zebrane plony będziemy 10 września (sobota), a gospodarzem uroczystości będzie sołectwo Zagórnik. Przed nami Dożynki Gminne 2022 pod hasłem „Z szacunku do chleba” – będą realną kontynuacją staropolskiej, ale również i lokalnej, tradycji podtrzymywania obyczajów, jak i wzmacniania więzi środowiska lokalnego. Wspólna praca oraz jej owoce po raz kolejny połączą społeczność gminną w ramach uroczystości dziękczynnych za udany okres siewu oraz zbiorów. Wydarzenie ma podkreślić wagę i znaczenie tradycji oraz lokalnej twórczości ludowej…

Tradycyjne uroczystości dziękczynne rozpoczną się korowodem dożynkowym (ok. godz. 13:30) i kolejno mszą świętą dożynkową o godzinie 14:00. Dożynkowy festyn, na placu przy kościele pw. św. Bartłomieja w Zagórniku, uświetnią, m.in.: bogaty program muzyczno-rozrywkowy, liczne degustacje oraz stoiska gastronomiczne, a na zakończenie organizatorzy proponują zabawę taneczną z DJ’em (od godz. 18:30). Podczas imprezy odbędą się także akcje dla Oliwierka Koman z Wadowic (u którego zdiagnozowano SMA1): zbiórka pieniędzy, kiermasz ciast i zabawek prowadzone przez wolontariuszy z Fundacji „Pomóc Więcej”.

Patronem Honorowym Dożynek Gminnych 2022 jest Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak. Tegoroczne Święto Plonów organizują: Rada Sołecka w Zagórniku oraz lokalne władze parafialne reprezentowane przez Ks. Stanisława Wilkołaka – Proboszcza Parafii pw. św. Bartłomieja w Zagórniku. Działania organizatorów wspierają: Koło Gospodyń Wiejskich w Zagórniku, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Zagórniku oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Sponsorami są: Małopolska Spółdzielnia Handlowa WIZANGospodarstwo Dudek – Owoce, Warzywa i Drzewa oraz Piekarnia Magdalenka. Partnerami są: LKS Gronie Zagórnik oraz Straż Miejska w Andrychowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców gminy Andrychów i okolic!


PROGRAM GMINNYCH DOŻYNEK 2022*:

Dodatkowe atrakcje:
• stoiska gastronomiczne
• warsztaty i animacje dla dzieci
• degustacje potraw

AKCJA DLA OLIWIERKA KOMAN!
Podczas imprezy odbędą się: zbiórka pieniędzy, kiermasz ciast i zabawek prowadzone przez wolontariuszy z Fundacji „Pomóc Więcej” – pozyskane środki przekazane zostaną na leczenie małego Oliwierka z Wadowic, u którego zdiagnozowano SMA1… Dowiedzcie się więcej:
➤ https://pomocwiecej.com.pl/koman-oliwier/
➤ https://www.siepomaga.pl/oliwier-sma

Wstęp wolny. Zapraszamy!
*Program może ulec zmianom

Patronat Honorowy:
Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak

Organizatorzy:

Rada Sołecka w Zagórniku wraz z Parafią pw. św. Bartłomieja w Zagórniku

Współorganizatorzy:

Koło Gospodyń Wiejskich w Zagórniku
Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie
Ochotnicza Straż Pożarna w Zagórniku
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Sponsorzy:
Małopolska Spółdzielnia Handlowa WIZAN
Gospodarstwo Dudek – Owoce, Warzywa i Drzewa
Piekarnia Magdalenka

Patroni medialni:
Radio Andrychów
Nowiny Andrychowskie
mamNewsa.pl
powiatlive.pl

Partnerzy:
LKS Gronie Zagórnik
Straż Miejska w Andrychowie

Źródło: CKiW w Andrychowie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content