Przejdź do treści

Przed nami pojedynki żywiołów

Sport, 02 września 2022 16:15

W naszym regionie nie brakuje zespołów piłkarskich, które przyjęły nazwy żywiołów. Kalendarz spotkań w niższych klasach rozgrywkowych sprawił, że w weekend dojdzie do licznych konfrontacji między nimi i będą to mecze z udziałem drużyn z gminy Andrychów.

Mająca na swoim koncie komplet trzech wygranych A klasowa Burza Roczyny w niedzielne popołudnie (17.00) podejmie posiadającą bogatą historię Iskrę Klecza. Dla przyjezdnych będzie to spotkanie o przysłowiowe sześć punktów. Dzień wcześniej (mecz o 17.00) do starcia żywiołów dojdzie również w Inwałdzie. Miejscowy Huragan zmierzy się bowiem z Wisłą Łączany, której zawodnicy nigdy nie odstawiają nogi i od lat słyną z dużego temperamentu.

Przed własną publicznością zaprezentuje się także Znicz Sułkowice, który w sobotnie późne popołudnie (17.00) gościć będzie Orła Wieprz. Natomiast Gronie Zagórnik w poszukiwaniu pierwszych punktów na A-klasowym szczeblu wyruszy do Kossowej.

Bez punktów, ale już w B klasie pozostaje Leskowiec. W niedzielne przedpołudnie (11.00) drużyna z Rzyk zagra na własnym boisku z Victorią Półwieś i nie będzie w tym meczu stała na straconej pozycji. Zdecydowanie trudniej o punkty będzie rezerwom targanickiego Halniaka. Nie dość, że w sobotę czeka ich wyjazd (mecz zaplanowano na 17.00), to jeszcze ich rywalem jest wyżej notowany Orzeł Radocza.

woc Fot. Facebook Burza Roczyny

Podziel się
Skip to content