Przejdź do treści

Przed nami jubileuszowe, 100. Spotkanie przy armacie

Kultura, 12 czerwca 2021 08:56

Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zaprasza na jubileuszowe, 100. Spotkanie przy armacie. Tym razem gościć będziemy panią Agnieszkę Żydzik-Białek z Muzeum Zamek w Oświęcimiu, a temat dotyczy m.in. renowacji pomnika św. Jana Kantego na kęckim Rynku.

Ponadto prelegentka opowie o tym, jak dbać o „własne” (przydomowe) kapliczki, zdradzi tajniki konserwacji i przedstawi dylematy, z jakimi musi mierzyć się osoba odpowiedzialna za zabytek. Spotkanie odbędzie się we wtorek 22 czerwca o godz. 18.00 w sali wystaw czasowych muzeum (Rynek 16).

Pani Agnieszka Żydzik-Białek, na co dzień pracuje w Muzeum Zamek w Oświęcimiu, doskonale też zna zabytki ziemi kęckiej. W ostatnich latach powierzono jej m.in. konserwację pomnika Świętego Jana Kantego na Rynku w Kętach, kapliczki Ecce Homo w Kętach oraz zabytków leżących na kęckiej nekropolii – dwóch XIX-wiecznych grobowców. Z kolei w roku 2017, pod jej nadzorem konserwatorskim, przeprowadzono remont 5 kapliczek położonych w Kętach, Bulowicach, Łękach i Witkowicach, a odnowionych w ramach projektu „Szlak sakralny Kęty-Turzovka”.

*Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy pod nr tel. 33 845 31 07 do 21 czerwca 2021 r. lub do wyczerpania miejsc.

Źródło: Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach

Podziel się
Skip to content