Przejdź do treści

Przed nami Festiwal Muzycznych Smaków

Kultura, 09 września 2015 11:20

„FESTIWAL MUZYCZNCZNYCH SMAKÓW” to kolejne wydarzenie muzyczne organizowane przez Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” Andrychów dla mieszkańców gminy Andrychów. Tym razem andrychowska orkiestra pod kierunkiem Łukasz Zaborowskiego przygotowała bardzo różnorodny repertuar, który muzycy zaprezentują podczas dwóch koncertów w ramach festiwalu.

Podziel się

W czwartek 17 września w Restauracji „ Sami Swoi” wystąpi kwintet blaszanych instrumentów poszerzony o perkusję „BRASS LAND & DRUMS”.  Zespół założył w 2009 roku dyrygent, muzyk multiinstrumentalista Łukasz Zaborowski. Formacja ta działa obecnie  przy Miejskiej Orkiestrze Dętej w Andrychowie. Repertuar zespołu oparty jest głównie na muzyce rozrywkowej, są to najczęściej znane utwory z radia, kina czy TV zaaranżowane na dwie trąbki, dwa puzony, tubę basową oraz perkusję. Niedawno mogliśmy oglądać ich świetny występ podczas koncertu międzynarodowego zatytułowanego „Muzyczne Spotkania”, który odbył się w MDK w Andrychowie.  W wydarzeniu tym oprócz formacji „Brass Land” wystąpił kwintet blaszany składający się z członków Zespołu i Chóru Armii USA – „Excelsior Brass” .  
Natomiast 20 września w niedzielne popołudnie, aż do późnych godzin wieczornych zapraszamy do Mini Zoo „KUCYK” w Inwałdzie na „Swojskie jadło – swojskie granie”. Od godziny 15.3o przygrywać do tańca będzie nasza miejska orkiestra,  która tym razem wystąpi w zmniejszonym bo 15 osobowym  składzie, wzorowanym na niemieckich     i czeskich orkiestrach dętych zwanych „beerfest kapelą” czy „dehovką”. Zatem z pewnością nie zabraknie walców, polek, beguin i wielu innych utworów tanecznych znanych miłośnikom dobrej zabawy przy muzyce na żywo. Podczas tej imprezy kuchnia serwować będzie oczywiście swojskie jadło, a dla spragnionych zimne napoje. Ponadto w programie organizatorzy przewidzieli biesiadne karaoke przy akompaniamencie żywej muzyki. 
„Na deser” od godziny 20.oo do 24.oo zabawa taneczna prowadzona przez wodzireja –  dj Karolo.
 Impreza odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych, a to głównie za sprawą bardzo gorącej atmosfery, która będzie wówczas panowała w odpowiednio przygotowanym na to wydarzenie namiocie bankietowym  Mini Zoo „KUCYK”. Wstęp na „Festiwal Muzycznych Smaków” BEZPŁATNY!!! Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Andrychów w ramach realizacji zadania publicznego dla Gminy.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content