Przejdź do treści

Przecież czytają!

Informacje, 28 maja 2019 12:26

Już po raz czwarty w Andrychowie uczniowie liceum, seniorzy z Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” i UTW oraz pracownicy biblioteki wzięli udział we wspólnym czytaniu książek. To część ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Podziel się

Impreza, którą rok w rok współorganizuje Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie razem z Miejską Biblioteką Publiczną ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że młodzi Polacy czytają więcej, niż dorośli. Z badań wynika, że 62 procent dorosłych Polaków w ogóle nie czyta książek. Natomiast młodzież, wbrew obiegowym opiniom częściej sięga po lektury, niż ich rodzice. Organizatorzy mówią więc: Pora odwrócić role – niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta. A czytanie może być przyjemnością, relaksem i rozrywką.
Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje – w sumie około 2000 podmiotów w całym kraju.
W tym roku w Andrychowie jak zwykle czytanie miało odbyć się na Placu Mickiewicza, ale deszcz zmusił uczestników do przeniesienia akcji do Sali gimnastycznej w liceum. I tam odbyło się wspólne czytanie, podczas którego każdy mógł sobie wybrać własny, ulubiony tytuł i publicznie odczytać jego fragment. Czytali nauczyciele – tak czynni, jak i emerytowani – dyrekcja szkoły, bibliotekarze, seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i inne osoby, które dołączyły się do akcji.
mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content