Przejdź do treści

Prowadziła samochód po alkoholu i nie posiadając uprawnień do kierowania

Informacje, 19 października 2023 12:38

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwą kierującą, nieposiadającą uprawnień do kierowania. 32-latka z Rawy Mazowieckiej, wsiadła za kierownicę samochodu mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj (18.10.2023) wieczorem policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego pilnowali ładu i porządku publicznego na terenie Kęt. Tuż przed godziną 21 na ulicy Kościuszki zauważyli samochód marki Citroen, który nie trzymał prostego toru jazdy. Natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze, przystąpili do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą auta siedzi 32-letnia mieszkanka Rawy Mazowieckiej. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 2,1 promila alkoholu. Ponadto nie posiadała ona uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy, że od 1 października 2023 roku została zaostrzona kara za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Teraz za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. W związku z popełnionym wykroczeniem kierowania pojazdem mechanicznym bez uprawnień, do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie przesłany wniosek o ukaranie.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content