Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Propozycje audiobooków dla dzieci

Kultura, 25 maja 2021 11:57

Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie przygotowała kilka ciekawych propozycji książki mówionej w dziale audiobooki dla dzieci. W księgozbiorze MBP znajduje się wiele ciekawych propozycji.

– Audiobooki świetnie rozwijają wewnętrzny świat dziecka. Dzięki skupieniu na słuchaniu dziecko ma okazję doświadczyć uważności i pobycia w stanie wewnętrznej aktywnej ciszy. Aktywnej, bo przecież w myślach pojawiają się obrazy czy przeżycia związane z daną bajką czy czytanką. U każdego dziecka będą to inne obrazy i inne emocje, związane ze sposobem, w jaki postrzega świat – mówi Magdalena Ołpiński, właścicielka marki MamaCoach.online.

Magia starego miecza. Na tropach tajemnic. Tom 3
Dariusz Rekosz

Seria powieści kryminalnych dla dzieci. Po co włamywać się do banku? Po co wymachiwać bronią? Dziś przestępstw dokonuje się przy pomocy komputera i szarych komórek. Można w taki sposób ukraść Szczerbiec, miecz koronacyjny polskich królów, z Muzeum Wawelskiego w Krakowie. Wystarczy włamać się… ALE! Hola, hola! Jeśli chcecie wiedzieć jak to jest możliwe, koniecznie przeczytajcie niniejszą książkę i razem z Wojtkiem oraz jego bliskimi rozszyfrujcie tajemnicę starego listu, niemieckiej mapy oraz muzealnego skarbca. [empik.com]

Śrubek i tajemnice Maszynerii
Jan Bliźniak

W Maszynerii coraz częściej słychać wściekły ryk policyjnych syren,
a pościgi za naruszającymi porządek robotami stały się już niemal codziennością. Wszystko za sprawą wirusa, na którego nie ma na razie skutecznego antidotum. Władze próbują zatuszować problem i błyskawicznie usuwają każdą zarażoną jednostkę. Wszystkie trafiają do Warsztatu, skąd żadna dotąd nie powróciła. Jest wśród nich także ojciec Śrubka. Syn za wszelką cenę chce uratować ojca, ale czy ma jakiekolwiek szanse?
[empik.com]

Banda z Burej
Magdalena Witkiewicz

To historia grupy rezolutnych dzieciaków, których nic nie powstrzyma przed rozwikłaniem tajemnicy lokalnej biblioteki. Wiktor sprowadza się wraz z rodzicami i siostrą do małego miasteczka. Zrozpaczony perspektywą mieszkania w “dziurze”, szuka wszelkich sposobów na ucieczkę, zastanawiając się, co tak naprawdę jest po drugiej stronie kuli ziemskiej. Wkrótce wstępuje w szeregi Bandy, z którą planuje odkryć tajemnicę biblioteki. Co ukrywają bibliotekarki? Czy siostra Wiktora zamieszana jest w sprawę? I w końcu, czy mały psiak jest w stanie pomóc w rozwikłaniu zagadki? Napisana z humorem książka, która rozbawi nie tylko dzieci, ale także dorosłych. [empik.com]

Zachęcamy do korzystania z katalogu online andrychowskiej biblioteki, znajdziecie tu między innymi wiele ciekawych propozycji wśród audiobooków.

Oprac. p

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Skip to content