Przejdź do treści

Progress Cup: Siedmiolatki na boiskach

Sport, 04 września 2022 15:15

Dwanaście piłkarskich drużyn dziecięcych stanęło dziś (4 września) do rywalizacji w kolejnej edycji Progress Cup. Zawody odbyły się na obiekcie przy ulicy Szewskiej w Andrychowie.

Grali siedmiolatkowie, w większości przyjezdni. Z zaproszenia na zawody skorzystały kluby m.in. z Opola, Krakowa i okolic, Śląska, Żywiecczyzny, ale też Wadowic. Nasze miasto reprezentowali gospodarze imprezy tj. Akademia Piłkarska Progress oraz jako goście Football Academy Beskid. Pojedynki trwały po 15 minut, a drużyny występowały w 5-osobowych składach (czterech zawodników + bramkarz). Przygotowano trzy miniboiska. Choć pogoda w kratkę, z przelotnym deszczem, niezbyt sprzyjała małym adeptom futbolu, to jednak nikt się nie poddawał. Podczas imprezy przeprowadzano też piłkarskie gry sprawnościowe, działał bufet oraz prowadzono zbiórkę na rzecz chorego Oliwierka. Nie zabrakło też kibiców, w tym głównie rodziców zawodników. Zabezpieczenie medyczne zapewniała Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna.

Jak podkreśla główny organizator zawodów czyli prezes AP Progres – Artur Kuczaj, w imprezie siedmiolatków wyniki mają drugorzędne znaczenie, choć był to sprawdzian nabytych już pewnych umiejętności. Zwycięzcą zawodów został zespół Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Karol” z Wadowic.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Skip to content