Przejdź do treści

Program 500 plus – policja ostrzega przed oszustami

Informacje, 05 kwietnia 2016 08:19

​1 kwietnia ruszył rządowy program 500+. M.in. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrychowie można składać wnioski o przyznanie świadczenia. Jednocześnie policja ostrzega wszystkie osoby korzystające z programu, aby nie dały się oszukać w sieci.

Podziel się

Jednymi stronami autoryzowanymi przez rząd udzielającymi informacji o programie Rodzina 500+ są: rodzina500plus.gov.pl oraz obywatel.gov.pl – to oficjalne serwisy ministerstw i niektórych banków.

Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć przez Internet za pomocą: portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP, bankowości elektronicznej. Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat.

– Policja przestrzega przed oszustami, którzy wykorzystując naszą nieświadomość i niewiedzę poprzez fałszywe strony internetowe, wyłudzają dane personalne oraz pieniądze. Dlatego też przypominamy, że żadna z instytucji odpowiedzialnych za przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia, nie żąda od petentów podawania lub potwierdzania drogą mailową czy SMS-ową danych personalnych. Oszuści zazwyczaj proszą o podanie takich danych jak imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL, miejsce zamieszkania oraz innych informacji – apeluje policja i prosi, by każde próby wyłudzenia pieniędzy zgłaszać pod nr alarmowy 997.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content