Przejdź do treści

Prezes MKS podsumowuje sezon i zapowiada zmiany

Sport, 12 maja 2022 10:29

Zbigniew Marek, prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego, uznaje zakończony niedawno siatkarski sezon 2021/2022 za bardzo udany. Radiu Andrychów i „Nowinom Andrychowskim” powiedział też o planowanych zmianach personalnych.

Przypomnijmy, iż męska drużyna znalazła się w ścisłej czołówce II ligi i zagrała w play-offach o wyższą klasę rozgrywek, ale odpadła w półfinałach. Żeński zespół także należał do najlepszych w I lidze małopolskiej. Zakończył rywalizację na finałach play-offów walki o II ligę ogólnopolską.

-W tych składach, w których graliśmy wyniki są bardzo przyzwoite – mówi prezes MKS-u. -Mamy zawodniczki i zawodników w większości z Andrychowa. W kolejnych sezonie nastąpią zmiany na stanowisku trenerów. Tomasz Rupik zdecydował zająć się młodzieżą, chce więcej też czasu poświęcić rodzinie. Zastąpi go Maciej Fijałek, który będzie grającym trenerem. Ma do tego uprawnienia i wiedzę.

Zbigniew Marek przyznaje, iż także w drużynie kobiet dokonują się zmiany. Kilka pań postanowiło zakończyć kariery. Po wyczerpującym sezonie rezygnację złożyła trener Beata Książek. Prezes chce ją namówić, by pozostała w klubie, w sztabie szkoleniowym. Rozmowy będą prowadzone. Nasz rozmówca cieszy się, że nie zmniejsza się zainteresowanie siatkówką wśród młodych osób. Szkolenie w MKS odbywa się już od dziewiątego roku życia.

jd Fot. Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się
Skip to content