Przejdź do treści

Prezentacja autobusów

Informacje, 09 grudnia 2017 13:50

W samo południe w sobotę, 9 grudnia, na Placu Mickiewicza można było z bliska i od środka zobaczyć cztery z czternastu nowych, andrychowskich autobusów miejskich. Na trasy ruszą 1 stycznia.

Podziel się

Autobusy z rąk prezesa MMI Stanisława Zdrojewskiego, razem z symbolicznym do nich kluczykiem odebrał Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. Zebranych mieszkańców zapewnił, że te autobusy to nowy rozdział i nowa jakość w andrychowskim transporcie publicznym, zaznaczając, że emeryci i ucząca się młodzież będą z nich korzystać za darmo. 
Autobusy wyprodukowała firma MMI ze Zbyszewa na Pomorzu. Razem 14 pojazdów kosztuje 10 mln 194 tys. zł. Zostały skonstruowane na podwoziach iveco, mają automatyczne skrzynie biegów i silniki diesla, które spełniają najwyższy, europejski standard emisji spalin Euro 6. W każdym jest 18 miejsc siedzących i tylna platforma niskopodłogowa dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Jeszcze przed świętami wszystkie znajdą się w nowej bazie na terenie ZGK, a na trasy wyjadą 1 stycznia. – Na razie, a więc w 2018 roku – mówił burmistrz Tomasz Żak – autobusy te będą obsługiwać wszystkie dziewięć wewnętrznych linii w gminie Andrychów.
Ale jak dodaje zastępca burmistrza Mirosław Wasztyl, od 2019 roku będą też obsługiwały linie między miastami: do Kęt i do Wadowic.
W listopadzie Gmina Andrychów ogłosiła konkurs ofert dla przewoźników na „Świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego, w miejskich przewozach pasażerskich w transporcie drogowym na terenie Gminy Andrychów w 2018 roku”. Przedmiotem zamówienia było „świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego w miejskich przewozach pasażerskich w transporcie drogowym na terenie gminy Andrychów na 9 liniach komunikacyjnych (…)” 
Swoje oferty złożyli: 
   Andrychowski Zakład Komunikacyjny Sp. z o. o. z Andrychowa
   Przewóz osób Mechanika Pojazdowa – Leszek Janiso z Roczyn
   Lider Konsorcjum: PKS Południe sp. z o. o. ze Świerklańca
   MK TRANS – Karol Warchał z Andrychowa
Wiemy już, że w połowie przyszłego tygodnia poznamy operatora, który będzie świadczył usługę transportową i dostanie w użytkowanie prezentowane dziś autobusy.
mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content