Przejdź do treści
Reklama

Premiera spektaklu „Dokąd?” Teatru Ruchu FORMA

Kultura, 11 września 2021 08:30

17 września 2021 r. (piątek) o godzinie 18.00 w WDK w Inwałdzie odbędzie się premiera spektaklu pt. „Dokąd?” w wykonaniu Teatru Ruchu FORMA. Wystąpią: Adrianna Rudy, Natalia Mydlarz, Maria Tomiczek i Michał Talar. Wstęp wolny.

Teatr Ruchu FORMA został założony w 2004 roku, działa w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie (placówka Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie). Instruktorem zespołu jest Aneta Lachendro.

Teatr to dla nas sposób rozumienia świata. Poznajemy go poprzez nasze zmysły, drążąc umysł pytaniami, na które odpowiedź znajduje się sama w chwili, gdy gasną światła, a scena zamienia się w nasz mały Wszechświat. Ta chwila i próba wysłuchania naszego głosu – sprawiają, że czas staje w miejscu, a przestrzeń zrozumienia wchłania nas bez pytań… mówi Aneta Lachendro.

Od września 2012 roku rozpoczęła działalność dziecięca grupa  Teatr Ruchu MINI FORMA. Wiosną 2013 roku miała miejsce premiera pierwszego spektaklu MINI FORMY: “Była sobie raz bajka…”, którego inspiracją stała się “Królowa Śniegu”. – Przez te kilkanaście lat przez nasze szeregi przewinęło się mnóstwo dobrych, zdolnych młodych aktorów.

Aneta Lachendro_zaproszenie na spektakl

O sukcesach młodych aktorów możecie przeczytać TUTAJ >>

Trwa nabór dzieci i młodzieży do Teatru Ruchu Forma oraz do Teatru Ruchu Mini Forma.

Teatr, który będziemy tworzyć stanie się formą ruchu, tańca oraz plastyką wyrazu. Niejednokrotnie wykorzystamy możliwości wokalne, instrumentalne oraz słowo. Absolutnie nie ograniczymy się żadnymi ramami, ponieważ ważne jest, aby eksperymentować i poszukiwać nowych form oraz sposobów wyrażania treści. Nasze zajęcia pozwolą nam odnaleźć siebie. Będą zadawać pytania i odpowiadać na to, co nas trapi, po to, aby można było dialogować między sobą i z widzem. Grupa teatralna to jedno ciało, składające się z wielu myśli, uczuć, niesamowitej ekspresji wynikającej z tego, że będzie ją budować skład cudownie wrażliwych osób. Chętnych i odważnych na to, aby kreować magię na scenie. Nasz Teatr będzie pracował nad spektaklami, które zostaną zaprezentowane podczas festiwali ogólnopolskich czy też międzynarodowych. To ważny aspekt, który daje możliwość konfrontacji, sprawdzenia własnych umiejętności oraz dobrej zabawy, integracji i niezapomnianej przygody.

Szczegółowe informacje: WDK w Inwałdzie, ul. Miła 9, tel. 33 432 26 12, e-mail: inwald@kultura.andrychow.eu

Zajęcia ruszają w połowie września 2021 r. Szczegółowe informacje nt. zajęć (dzień tygodnia) zaktualizowane zostaną we wrześniu 2021 r.

Źródło: CKiW w Andrychowie

Podziel się
Skip to content