Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Premiera filmu o powstaniu Kęt

Kultura, 02 grudnia 2019 09:43

Już 12 grudnia w sali widowiskowej Domu Kultury w Kętach odbędzie się premiera wyjątkowego filmu „Spór o tron: Ekranizacja legendy o powstaniu Kęt”. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem Organizatorzy zaplanowali dwa seanse filmowe.

Podziel się

Produkcja, która w całości powstała w naszym mieście, przybliża owiane legendą dzieje założenia Kęt, przenosząc widzów w samo serce średniowieczna: epoki zawziętych konfliktów, dworskich intryg i wielkich władców.

Akcja filmu, który oparty został na książce „Legenda o powstaniu Kęt” dra Andrzeja Małysy, rozgrywa się na początku XIII wieku, kiedy to dwaj przed laty zwaśnieni bracia piastują godności książęce w Oświęcimiu i Zatorze. Podbijając okoliczne ziemie, z dnia na dzień pogłębiają konflikt. Zaślepieni żądzą zemsty, władzy i dominacji, nie zważają na cierpienie ludu i ignorują rady, kierujące ich na drogę pokoju. Czy więzy krwi okażą się silniejsze niż nienawiść? Czy z pożogi może zrodzić się harmonia, a z pola bitwy miasto, które wyda na świat najszlachetniejsze owoce?

Kęcka produkcja nie tylko odpowiada na te pytania, lecz także skupia się na ukazaniu oszałamiających ujęć przyrodniczych, jakie udało się uchwycić okiem kamery. Błękitna wstęga rzeki Soły, rozciągające się wzdłuż jej brzegów gęste lasy oraz urokliwe zagajniki stanowią znakomite tło dla rozgrywających się na ekranie wydarzeń. To trzeba zobaczyć!

Źródło: Wydział Rozwoju Gminy Kęty

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content