Przejdź do treści

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Informacje, 04 września 2023 13:06

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego czyli popularny „Kotarbin” był gospodarzem tegorocznej, powiatowej inauguracji roku szkolnego.

Uroczystości rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie. Następnie, po godzinie 12.00, już w szkole rozpoczęły się uroczystości. Były przemówienia zaproszonych gości, wręczenie nagród dla uczniów czy ślubowanie klas pierwszych.

Podczas uroczystości zaznaczono, że w szkole powstanie Branżowego Centrum Umiejętności w zakresie spedycji. Samo BCU zacznie działalność w styczniu 2025 roku, ale inwestycje z nim związane rozpoczną się już w tym roku.

Mówi dyrektor CKZiU w Andrychowie Tomasz Bizoń:

– Przewidujemy połączenie szkoły z warsztatami szkolnymi, dobudowując ok. 1500 mkw. W nowym jednokondygnacyjnym budynku będzie mieścić się pięć dużych pracowni szkoleniowych: spedycji drogowej i telematyki, symulacji obsługi spedycyjnej, procesów spedycyjnych, spedycji intermodalnej, wirtualnej rzeczywistości oraz aula i zaplecze socjalne. Przy warsztatach szkolnych zostanie utworzona hala, w której będzie odbywać się część praktyczna szkoleń. Do placówki zostaną zakupione nowoczesne pomoce dydaktyczne, m.in. samochód dostawczy, wózki, kontenery, komputery i laptopy. Pozostałe wydatki to m.in. szkolenia, kursy, materiały dydaktyczne, opłaty certyfikacji i walidacji oraz promocja projektu – wylicza Anna Szewczyk, koordynator w Biurze Projektów Edukacyjnych.

Więcej o BCU – kliknij tutaj.

rf Fot. Robert Fraś

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content