Przejdź do treści
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021

Powiat wadowicki: Niepełnosprawni „od drzwi do drzwi”

Informacje, 29 kwietnia 2021 13:51

Starostwo Powiatowe w Wadowicach przypomina, iż niepełnosprawni z naszego powiatu mają możliwość bezpłatnego skorzystania z transportu do lekarza, apteki, na szczepienia, a nawet do pracy. Program realizowany przez samorząd powiatowy nazywa się „Door-to-door” czyli „Od drzwi do drzwi”.

Jak poinformował starosta Eugeniusz Kurdas, władze naszego powiatu jako jedne z ośmiu jednostek w Małopolsce pozyskały na realizację projektu dotację z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. – Przedsięwzięcie służy osobom starszym, z niepełnosprawnościami, słabowidzącym oraz wszystkim innym, które potrzebują wsparcia w zakresie mobilności. Fundusze z PFRON-u (ponad 500 tys. zł) zostały przeznaczone przede wszystkim na zakup samochodu dostosowanego do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Regulamin usługi przewiduje obecność podczas przewozu opiekuna osoby niepełnosprawnej. Jednocześnie, w projekcie możliwe jest skorzystanie z bezpłatnej pomocy asystenta przewozów (np. przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu, czy przemieszczaniu się z budynku do pojazdu). Osoba niewidoma może skorzystać z przejazdu wspólnie z psem – przewodnikiem – czytamy w komunikacie wadowickiego Starostwa Powiatowego.

Chętni do skorzystania z usługi bezpłatnego transportu mogą zgłaszać się do biura projektu – tel. 33-873-42-95 (w godzinach pracy starostwa) lub za pomocą poczty elektronicznej: [email protected]

jd Fot. Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Skip to content