Przejdź do treści

Powiat oświęcimski. Oświęcim. Aby na drogach było bezpieczniej, policjanci skutecznie eliminują przestępców drogowych

Informacje, 09 marca 2022 10:18

Policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach bezustannie eliminują z dróg piratów oraz przestępców drogowych zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. W ciągu dwóch dni w ręce policjantów powiatu oświęcimskiego wpadło trzech kierowców, którzy na różne sposoby złamali prawo. Dzięki stróżom prawa sprawcy już wkrótce za popełnione czyny odpowiedzą przed Sądem.

W poniedziałek (7.03.2022) po południu policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim. Tuż przed godziną 16.00 na ulicy Ofiar Faszyzmu do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen. Gdy tylko kierowca opuścił szybę w drzwiach pojazdu policjanci od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 41-letniego obywatela Ukrainy wykazało 2,2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada już trzy zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczone przez oświęcimski Sąd.

W nocy z poniedziałku na wtorek (7/8.03.2022) policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę samochodem Fiat. Podczas czynności okazało się, że kierujący pojazdem 37-letni mieszkaniec Kęt od kilku miesięcy posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczony przez oświęcimski Sąd.

Wczoraj (8.03.2022) po południu funkcjonariusze z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 44. O godzinie 14.00 na ulicy Chemików w Oświęcimiu do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę samochodu marki Volkswagen. Podczas czynności okazało się, że 43-letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content