Przejdź do treści

Potrącenie pieszego przez samochód osobowy

Informacje, 23 października 2023 12:05

Wczoraj (22.10.2023) tuż po godzinie 19 służby ratunkowe interweniowały w Chełmku na ulicy Krakowskiej, gdzie doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 31-letnia mieszkanka Śląska, kierując samochodem marki Toyota na przejściu dla pieszych potrąciła 42-letniego obywatela Ukrainy. Pieszy z urazem głowy w stanie nieprzytomnym, został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego ze śląskich szpitali.

W trakcie dalszego postępowania funkcjonariusze ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego. Policjanci apelują do kierowców, aby zbliżając się do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową koncentrację. Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content