Przejdź do treści

Poselski apel pod Nadleśnictwem Andrychów

Informacje, 15 maja 2023 17:08

Wzywamy pana ministra Siarkę i Nadleśnictwo, żeby zapewnili mieszkańców, że na pewno nie będzie wycinki w obszarze 35 hektarów, o które ma być poszerzony Rezerwat Madohora – mówili posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy dzisiaj – 15 maja odwiedzili Andrychów.

Nasze miasto odwiedzili: Dorota Niedziela, Maria Małgorzata Janyska, Joanna Kluzik-Rostkowska i Tomasz Siemoniak. Przyjechali tutaj, aby wesprzeć władze Andrychowa w staraniach o ochronę lasów beskidzkich. Chodzi przede wszystkim o źródliska Wieprzówki i Targaniczanki, które są podstawowym źródłem zaopatrzenia w wodę dla całej gminy.

– Przyjechaliśmy w to miejsce, aby wyrazić oburzenie tym, co dzieje się w całej Polsce. Trwa wycinka lasów na wielką skalę, a dorobek wielu pokoleń jest wycinany i sprzedawany przez obecne polityczne kierownictwo Lasów Państwowych – mówił Tomasz Siemoniak. – Tutaj brzmi to szczególnie, bo dotyczy wycinki lasów wodochronnych.

– Doskonale rozumieją to władze Andrychowa, tu w Beskidach, bo od lat zmagają się z niedoborem wody pitnej. Miasto razem z ekologami i przyrodnikami domagają się objęcia lasów wodochronnych rezerwatem – dodała Dorota Niedziela. – Jasno i wyraźnie należy powiedzieć, że dalszy brak ochrony i wycinanie lasów to działanie przeciwko społeczeństwu.

Posłowie spotkali się także z burmistrzem Tomaszem Żakiem i zadeklarowli pomoc w staranich władz gminy poszerzenie Rezerwatu Madohora.

Poniżej publikujemy także stanowisko Nadleśnictwa Andrychów w tej kwestii. Stanowisko to otrzymaliśmy dzisiaj (15 maja) drogą mailową. n

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content