Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Poranna rozmowa o basenie i turystach w gminie Andrychów

Informacje, 18 lutego 2021 09:53

Gościem porannej audycji Radia Andrychów był dziś (18 lutego) Marcin Putyra, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki. Rozmowa dotyczyła krytego basen, ale też m.in. liczby odwiedzajacych naszą gminę turystów.

Szef MOKSIT-u podkreślił, że zapanowała spora radość tak wśród pracowników jego placówki jak i klientów z powodu możliwości otwarcia krytej pływalni. Basen wznowił działalność 15 lutego i przyszło sporo osób. Nie obowiązuje tutaj zasada 50 procent miejsc tak jak w kinach czy teatrach, choć obiekt ma swoją przepustowość. – Mamy 140 szafek i tylu klientów może jednocześnie skorzystać z basenu – mówił dyrektor. Podczas wymuszonej koronawirusem przerwy bynajmniej w Ośrodku nie próżnowano. Wykorzystano ten czas na prace technologiczne (przeglądy, serwisy itp.). Dzięki temu pływalnia może być bez przerwy czynna do lata, jeśli oczywiście nie nastąpią przeszkody niezależne od MOSKiT-u. Na razie jednak zgodnie z decyzjami rządowymi działa do końca lutego. Obowiązują zasady bezpieczeństwa, w tym zwłaszcza zachowanie dystansu społecznego. Marcin Putyra podkreślił, iż w wodzie koronawirusa nie ma. I jeszcze jedna istotna informacja. Ważność karnetów wydłużono o czas dotychczasowego zamknięcia pływalni.

Dyrektor MOSKiT-u podał interesujące dane dotyczące liczby turystów, którzy odwiedzają naszą gminę. W ubiegłym roku, mimo pandemii, przyjechało do nas 418 520 osób, 32 381 skorzystało przynajmniej z jednego noclegu. Rok wcześniej liczby wynosiły odpowiednio 477 169 i aż 91 585 (to dotychczasowy rekord). Natomiast najlepszy do tej pory pod względem odwiedzających był 2017 r. – 500 872. Jeden jedyny raz liczba odwiedzających przekroczyła pół miliona. Najwięcej turystów zagranicznych odwiedziło gminę andrychowską w 2019 r. Było ich 3041, podczas gdy w ubiegłym roku – przypomnijmy covidowym – 1123. Baza noclegowa gminy Andrychów to obecnie 1275 miejsc znajdujących się w różnego rodzaju 42 obiektach.

jd

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content