Przejdź do treści

Poranek z kulturą antyczną

Informacje, 19 czerwca 2023 09:46

13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – „Poranek z kulturą antyczną”. Był on podsumowaniem projektu „Miesiąc z kulturą antyczną”, który adresowany był do uczniów klas 5 i 6.

W ramach projektu uczniowie nie tylko poznawali cywilizację starożytnego Egiptu, Grecji czy Rzymu na lekcjach historii, ale uczestniczyli w wielu ciekawych wydarzeniach edukacyjnych popularyzujących wiedzę o antyku. Klasa 5c i 5d wzięła udział w wycieczce do Muzeum Archeologicznego w Krakowie, gdzie mogła zobaczyć prawdziwe mumie.

Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych zostali zaproszeni na Żywą Lekcję Historii, gdzie dzieje starożytnego Rzymu przybliżyli im rycerze z Bractwa Rycerskiego Kerin. W maju odbyły się 3 szkolne konkursy, podczas których młodzież mogła wykazać się umiejętnościami plastycznymi i historycznymi. Miała także możliwość zaprojektować kostium wybranego boga greckiego. Podczas „Poranka z kulturą antyczną” mała sala gimnastyczna SP 4 zamieniła się w prawdziwy Olimp!

Wspaniały spektakl wystawił szkolny zespół teatralny pod kierunkiem p. Alicji Kani. Uczniowie odebrali nagrody oraz dyplomy za udział w konkursach. Trudno jednak wyobrazić sobie spotkanie z kulturą antyczną bez wizyty gości z epoki. Dlatego też zwieńczeniem Poranka był pochód bogów greckich, w których wcielili się uczniowie klas 4. Nie zabrakło także atrakcji muzycznych zaprezentowanych przez uczniów koła wokalnego p. A. Kowiny. Mamy nadzieję, że nasz projekt wraz z wieńczącym go „Porankiem z kulturą antyczną” był dla wielu ciekawą podróżą w czasie. Cieszymy się, że spotkał się z zainteresowaniem tak licznej grupy uczniów – mówią organizatorki – p. M. Dudka i p. L. Siwek.

Materiał nadesłany przez SP 4 (mp)

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content