Przejdź do treści

Poprzez kuchnię do współpracy, czyli nowy projekt w ZDZ w Andrychowie.

Informacje, 26 września 2023 16:02

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, odbyło się oficjalne spotkanie i rozpoczęcie współpracy młodzieży polskiej ze słowacką. Mowa tutaj o nowym projekcie: ,,Kuchnia regionów kluczem do sąsiedzkiej współpracy młodzieży Polski i Słowacji”, realizowanym przez ZDZ w Andrychowie we współpracy z Súkromná Spojená škola EDUCO z Námestova.

Uczniowie przez kilka dni będą wspólnie piec, gotować, uczyć się i kosztować regionalnych potraw. Jak mówi dyrektor andrychowskiej placówki Zofia Wanat: Najważniejsze w tym projekcie jest spotkanie młodzieży, oczywiście wszystko ma się odbywać w języku angielskim, ale jak widać, tłumacz również nie będzie nam potrzebny, bo my Słowianie, potrafimy się doskonale zrozumieć. Mamy nadzieję, że znajomości, jakie nawiążemy przez te kilka dni, zostaną z nami na długie lata.

Dzięki rozmowie przeprowadzonej z dyrektor Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie, dowiedzieliśmy się również jakie atrakcje czekają na uczestników wydarzenia. Dzisiaj w programie zaplanowane jest poznanie miasta, spotkanie z burmistrzem Andrychowa oraz uczniami Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZDZ w Andrychowie. Kolejne dni upłyną podczas wspólnych warsztatów. W piątek, obie szkoły zwiedzą Wadowice oraz skosztują słynnych kremówek.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

a_p Fot. Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content