Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Poplenerowa wystawa prac Grupy MY

Kultura, 30 listopada 2019 08:57

Wczoraj (29 listopada) w Miejskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy artystów Stowarzyszenia Grupa Twórców “MY”. W otoczeniu obrazów i rzeźb, licznie zgromadzeni goście mogli zobaczyć efekty całorocznej pracy członków grupy.

Podziel się

Hol andrychowskiego MDK-u wypełnił sie po brzegi goścmi, którzy przybyli na wernisaż. W miłej atmosferze minął piątkowy wieczór, który wzbogaciła muzyka na żywo w wykonaniu Rafała Walczaka  trębacza z Orkiestry Dętej “Andropol”. Obecni byli przedstawiciele Magistratu  Zastępca Burmistrza Wojciech Polak, który pogratulował tworcóm owoców ich pracy twórczej, Radni Rady Miejskiej, przedstawiciele stowarzyszeń z Oświęcimia, Krakowa, Wadowic i Chełmka, rodzina, przyjaciele i mieszkańcy naszej gminy.
Prezes grupy  Lesław Najbor oraz towarzysząca mu małżonka Ewa podziekowali Władzom Gminy i Powiatu, Dyrekcji CKiW i Sponsorom: MSH “Wizan”, ABS Bankowi Spółdzielczemu w Andrychowie oraz Całodobowej Stacji Paliw inż. Wita Ziółkowskiego za całoroczne wsparcie ich działań. To dzięki Ich pomocy, artyści mogą wspólnie jeździć na plenery i tworzyć na łonie natury. – Plenery integrują naszą grupę, możemy razem spędzić czas, łączy nas wspólna pasja, wymieniamy sie doświadczeniami..– mówił w studiu Radia Andrychów Lesław Najbor. – Plener jest pewnego rodzaju nagrodą dla grupy. My jako stowarzyszenie udzielamy się charytatywnie, spotykamy się z dziećmi i młodzieżą, zachęcamy do pracy twórczej, aby nie siedziały wyłacznie przed ekranami telewizorów.

Artystom życzymy weny twórczej, zdrowia i sił do tworzenia.

Ekspozycja prezentowana będzie w holu Miejskiego Domu kultury w Andrychowie do 14 stycznia 2020 r. 

p   Fot. Anna Płonka, ZB

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content