Przejdź do treści
Reklama

Ponad milion na cyberbezpieczeństwo

Informacje, 29 listopada 2021 15:12

Dziś, 29 listopada Urząd Miejski w Andrychowie otrzymał informację o zaakceptowaniu wniosku dotyczącego grantu w konkursie „Cyfrowa gmina”. Andrychów dostał prawie 1 mln 300 tys. zł na rozbudowę bezpiecznego systemu informatycznego.

Projekt „Cyfrowa Gmina” realizowany jest z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Jego głównym celem jest rozwój cyfrowy samorządu terytorialnego ze szczególnym naciskiem na wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia w Sieci i ataki hakerskie.  

Wniosek przygotowany przez pracowników Referatu Informatyki uzyskał maksymalne finansowanie. Oznacza to, że Gmina Andrychów, po podpisaniu umowy otrzyma kwotę 1 298 550 zł. Okres realizacji projektu grantowego wynosi maksymalnie 18 miesięcy, jednak nie później niż do 30 września 2023 r.

– Z przyznanych środków będą finansowane zakupy sprzętu komputerowego oraz specjalistycznego oprogramowania – mówi Robert Wesołowski, kierownik referatu i główny informatyk urzędu. – Sfinansujemy z tych środków również szkolenia oraz przygotowanie do pracy z nowoczesnymi technologiami.

Najważniejszym z celów programu „Cyfrowa gmina” jest analizą stanu cyberbezpieczeństwa jednostek samorządu terytorialnego, a także zapewnienie takiego bezpieczeństwa samorządowym systemom informatycznym.

WK/n

Podziel się
Skip to content