Przejdź do treści

Ponad 2000 przebadanych kierowców

Informacje, 10 października 2016 11:23

​Pomimo apeli o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, wadowiccy policjanci wciąż ujawniają nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach.

Podziel się

7 października Wydział Ruchu Drogowego z KPP w Wadowicach przeprowadził akcję pn. „Alkohol i Narkotyki”. Tylko w przeciągu jednego dnia wadowiccy policjanci w wyniku działań przebadali 2042 kierowców, w tym zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących i 2 kierujących po użyciu alkoholu. Rekordzista miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
W piątek, około godz. 07:54 w Kleczy Dolnej,  mundurowi przerwali dalszą jazdę 41-letniemu mieszkańcowi Wadowic. Gdy funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że prowadził on samochód marki Chrysler, mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. W Andrychowie na ul. Beskidzkiej  funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego mieszkańca gminy Kęty, który kierował samochodem marki Audi, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Natomiast w miejscowości Chrząstowice udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym. Pierwszy został zatrzymany do kontroli drogowej około godz. 18:10,  54- latek kierował rowerem mając ponad półtora promila alkoholu. Dziesięć  minut później na tej samej ulicy mundurowi przerwali dalszą jazdę 37-latkowi, który również kierował rowerem będąc po użyciu alkoholu. Kolejny zatrzymany tego samego dnia w miejscowości Gorzeń Górny to 66-latek mieszkaniec Świnnej Poręby, który również znajdował się w stanie upojenia alkoholowego.
Wkrótce, nietrzeźwi mężczyźni, którzy ośmielili się wsiąść w tym stanie za kierownicę odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat – informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content