Przejdź do treści
Reklama

Pomogli zorganizować niezwykły bieg

Informacje, 30 października 2015 10:46

​Tegoroczny Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki był wyjątkowy. Udało się zebrać ponad 14 tys. złotych na leczenie Jasia i Antosi, dwójki maluchów z gminnych Andrychów. A to nie wszystko, bo wciąż można wpłacać pieniądze na konto fundacji Promyczek.

Podziel się

W piątek 30 października burmistrz Andrychowa dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. W Urzędzie Miejskim spotkał się z wolontariuszami, który w sposób szczególny przysłużyli się imprezie. Grono młodych – uczniów szkoły ZDZ z Wadowic, Andrychowa i Kęt oraz harcerzy z hufca ZHP– zostało nagrodzonych dyplomami oraz wejściówkami do siłowni Dorian w Kętach.

Przypomnijmy, w biegu, który odbył się 18 października, mógł wystartować mógł każdy chętny. Wystarczyło pokonać jedną z wyznaczonych tras dowolną techniką: spacerem, biegiem, na rolkach, hulajnodze, wózku lub pod rękę z bliską osobą. Po każdym pokonanym okrążeniu uczestnik otrzymał na karcie zawodnika stempel symbolizujący Serce Zbója spod Złotej Górki. Zawodnicy z największą liczbą serc otrzymali atrakcyjne nagrody. 

Zawody miały charakter charytatywny. Dochód organizatorzy przekazują Jasiowi z Andrychowa oraz Antosi z Sułkowic. Jaś choruje na mózgowe porażenie dziecięce – postać czterokończynowa. Chłopczyk przeszedł już dwa zabiegi operacyjne. Jest w trakcie stałej rehabilitacji. W maju tego roku pojawiła się szansa na całkowite pozbycie się spastykiz organizmu dziecka. Dzięki Rizotomii, która odbędzie się w Szczecinie (operacja na rdzeniu kręgowym) jest szansa na normalne życie Jasia. Po zabiegu wymagana będzie intensywna rehabilitacja, która będzie bardzo kosztowna. 
Antosia z Sułkowic choruje na złośliwy nowotwór mózgu (glejak). Przeszła skomplikowaną operację polegającą na wycięciu części guza. Po zabiegu zmaga się z niedowładem połowicznym oraz zaburzeniem mowy. Dziewczynkę czeka kosztowna i bardzo intensywna rehabilitacja ruchowa oraz neurologopedyczna.

Podziel się
Skip to content